Need Help: Statistical Theory of Mobile Radio Vastaanotto

D

dwade

Guest
Hi guys,

Joku ystävällisesti kertoa minulle pehmeän kopion versio edellä paperia?Yksityiskohdat:

RH Clark, Statistical Theory of Mobile Radio vastaanotto, Bell Labs System Technical Journal, Vol..47, pp.957-1000, heinä-elokuu 1968

Eivät löytäneet tätä IEEE Xplore ja Google samoin.Se on klassinen paperia Comms alueella

 
Zarówno internet, jak i obecne w nim zagrożenia, podlegają ciągłym zmianom. Właśnie dlatego, bezpieczeństwo w sieci wymaga stworzenia w miejsce prostych "do's and don'ts", odpowiedniego zbioru zachowań. Sophos prezentuje trzy pytania, które powinniśmy sobie zadać poruszając się w internecie - niezależnie od tego, czy przeglądamy strony, wyrażamy zgodę na warunki użytkowania, zamieszczamy zdjęcia czy po prostu sprawdzamy skrzynkę mailową.

Read more...
 
Olen kerran lukenut sen kirjastosta, ja mielestäni se on liian vanha, ettei sähköinen versio on saatavilla.Mielestäni olet kiinnostunut kanavan mallinnus ja paljon kirjoja julkaisi äskettäin edustavat samaa CLARK mallia.
Yksi hakuteos on: Langaton viestintä, principes ja käytäntöjä, Theodore S. Rappaport.

http://www.edaboard.com/viewtopic.php?t=303129&highlight=rappaport

 
Dear Sir,
Olen myös tarpeen saman kirjan RH Clarke 1968.
"Statistical Theory of Mobile Radio Receptio"

Tämä on julkaistu Bell Systems Tech jour.En voinut löytynyt sitä vielä.Jos et voi todeta, että yli lähetä minulle myös.Olen jumissa jossain vaiheessa minun tutkimuksen vuoksi YK availablity tämän kirjan.
Plesae Ota minuun yhteyttäcase_bilal (at) yahoo.com

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top