tarvitsevat neuvoja ..

I

INS-ANI

Guest
Hyvät ystävät, i Tarvitsen ohjeet mikä mielestäni voi olla tärkeää minun tulevaisuudessa.
Yritys järjestää kehittynyt luonnollisesti Highspeed PCB Design.
Kurssin tiedot ovat seuraavatQuote:perusvapauksien Sähköiset ratkaisut

PCB-aineiden ja valmistusprosessin

Komponentin tunnistaminen ja kokoonpano-linja

Suurnopeusmatkustaja-aluksella suunnittelu tiedotteet

PCB suunnittelu lyhennettyjen EMI ja SI tiedotteetTuntomerkitHyvin jäsennelty teoria ja laboratorio-istuntoja kokemusta käytännön tilanteissa

High Speed Board Design for erilaisiin sovelluksiin

Yhdessä johtavien teollisuuden PCB Fabrication altistuminen ja Assembly linja altistumisen

Työskentely ammatillisen VLSI CAD työkalut Cadence

Asiakkaiden luentoja, seminaareja ja tapaustutkimukset asiantuntijoiden johtava teollisuuden

Curriculum
Teoria:Johdatus PCB Design:

Lyhyt historia, Trends in PCB, komponentin tunnistaminen, tyypit Circuits, Circuit virtauksen, monikerroksinen Taulut, Basic

Manufacturing vaatimukset.

PCB Layout:

Pre-Design valmisteluun, Pad Stack, Footprit Design, Interface Mekaanista joukkue, DXF tiedostot, Component

sijoittamiseen, TUTKIMUKSEEN, Flow, Aloitustuki mallisääntöjä, Takaisin annotaatio, Design Partitio, Addressing DFM, DFT,

DFA kysymyksiä.

Thermal kysymykset:

Thermal kysymyksiä, Power & VCC Lentokone, Split Lentokone, vartioparaati kiskot, Grounded Heat nieluja, uudelleenkäytöllä moduulit, IPC / UL

Standardeja.

EMI / EMC & Signal Integrity:

EMI / EMC-kysymyksiä:

Sheilding Ground Silmukat, päästöt, RF Energy & Loisperäiset, Routing Topology, Layer Stack ylös, kytkennän purkaminen & ohittaa

Signal Integrity:

Refection & Lähetetty Lines Ristin Talkia

Tasauspyörästön Traces, Impedanssi avainsanahaun Ground poistumisprosentti, Power

Tuen irrottaminen tuotannosta & ohittaminen

Design Tuotokset:

Gerber-tiedostot, NC Drill & NC Reitti tiedostojen / Tuotos valinta & Place Koneet, tyypit Materiaalit, PCB,

Esitellään & selittäminen prosessi DS / monikerroksinen PCB

Vierailu Manufacturing yksikkö

Vierailu Fabrication yksikköLab Sessions(Työkalu käyttää: Cadence Allegro Platform)

Komponentin tunnistaminen, Kaavioesitys Entry

Pad Design, jalanjälki Design, tuottaa Netlist

Osan sijoituksen, Design rajoitteet, Routing

Kupari kaatamalla, Kongon demokraattinen tasavalta & Raportit, uudelleenkäytöllä moduuli,

Gerber Tuotos

Tehtävä: Complete edestä takaisin suunnittelu virtauksen

 
Smartfon, pendrive lub laptop odmówił posłuszeństwa? Straciłeś ważne dane, kontakty, filmy, zdjęcia? Jest sposób, by łatwo je odzyskać. Wystarczy jeden sprytny gadżet lub szybka i profesjonalna pomoc.

Read more...
 
Hi PCB Design on ok saada mukavaa Electronic job.Embedded Design on parasta nyt verrattuna VLSI-ja PCB .. minun ensisijainen tavoite on Embedded .... PCB ... VLSI .. U r tietenkin moduuli on ok, mutta Mieti, miten ne antavat Mainospaikat ?tarkoitan ..% ja asuurence ..

Tämä on minun openioun ... onnea ..... Happy New Year ...

... SARATH ...

 
Hi INS-ANIJos tarvitset neuvoja, muista, olet insinöörin ja insinöörin voi oppia jokainen asia jopa chanees kielellä.Olen varma, että ei ole asia, että tiede ei ole hyötyä.

kun yritys päätti tehdä tämän tietenkin, olen varma, että niillä on tulevaisuudessa linjat ja voi olla tarpeen luoda intelegent henkilöiden näitä rivejä tai aloilla.

Otetaan esimerkki: Oma yritys päätti antaa meille uuden tietenkin joissakin asia ei ole meidän linjat, mutta sen jälkeen ne creats näillä aloilla, ja olen tullut yksi näistä aloista insinööri,
jonka jälkeen minusta tuli edennyt alalla tukea tällä alalla.

Minun onnea .........................

 
muntather_moto wrote:Hi INS-ANI
Jos tarvitset neuvoja, muista, olet insinöörin ja insinöörin voi oppia jokainen asia jopa chanees kielellä.
Olen varma, että ei ole asia, että tiede ei ole hyötyä.kun yritys päätti tehdä tämän tietenkin, olen varma, että niillä on tulevaisuudessa linjat ja voi olla tarpeen luoda intelegent henkilöiden näitä rivejä tai aloilla.Otetaan esimerkki: Oma yritys päätti antaa meille uuden tietenkin joissakin asia ei ole meidän linjat, mutta sen jälkeen ne creats näillä aloilla, ja olen tullut yksi näistä aloista insinööri, jonka jälkeen minusta tuli edennyt alalla tukea tällä alalla.Minun onnea .........................
 
Kurssi on nyt Intian instituutti tietotekniikka, Pune ja GenX Wire kaavio India Pvt.Ltd ja Cadence Design Systems.
En ole tietoinen maineesta näiden kahden yksityiset yritykset mutta mielestäni i2it on hyvä maine.
vieressä, mitä etukäteen suurnopeusaluksiin PCB suunnittelu?

 

Welcome to EDABoard.com

Sponsor

Back
Top